O MNIE

 

Witam Cię serdecznie na moim blogu!

 
Nazywam się Monika Biblis i najbardziej na świecie uwielbiam przekazywać wiedzę i motywować innych do zmian! 
Dlatego napisałam książki, prowadziłam warsztaty w całej Polsce, przeprowadzam cykliczne kursy online i webinary, prowadzę bloga, udzielam się na Facebooku i Instagramie, mam też kanał na YouTube.
.
Uczę  jak być zdrowym i poczuć się lepiej dzięki medycynie chińskiej, odpowiedniemu odżywianiu i trybowi życia, bez fanatyzmu, na luzie. Uczę też zdrowego detoksu – wiosennego i jesiennego. Moją misją jest, by ludzie byli wolni i szczęśliwi w swoich ciałach.
.
Odkąd pamiętam, fascynował mnie temat zdrowia, odżywiania i funkcjonowania ciała oraz psychiki i energii. W wieku 17 lat zaczęłam czytać książki o filozofii i medycynie Wschodu, i w  jednej z nich znalazłam informacje o odżywianiu wg Pięciu Przemian. Ależ to był strzał! Od tamtego czasu minęło 27 lat. Po drodze inspirowałam się ajurwedą, makrobiotyką i innymi systemami filozoficzno-zdrowotnymi. Interesuje mnie również współczesna wiedza i naukowe odkrycia z dziedziny dietetyki.
.
 
Napisałam 10 książek na temat kuchni i filozofii Pięciu Przemian (Wydawnictwo Escapemagazine.pl), z czego 9 jest w formie papierowej. Reszta to ebooki.
.
W 2011 zaczęłam prowadzić warsztaty filozofii i gotowania według Pięciu Przemian w całej Polsce.
Od 2019 prowadzę kursy online.
Nagrałam 6 webinarów, do kupienia TUTAJ.
Przeszkoliłam już ponad 4 tysiące osób.
.
Stworzyłam 3 bezpłatne akcje na szeroką skalę. Wzięło w nich udział ponad 3 tysiące osób.
Pijemy ciepłą wodę
14 dni dla lepszych nawyków żywieniowych
A obecnie trwa czwarta: Jemy ciepłe posiłki
Zapraszam Cię serdecznie, dołącz do grup, klikając w powyższe linki 🙂
.
 
Książki zaczęłam pisać, gdy wyleczyłam córkę i postanowiłam się tym podzielić z innymi. Małgosia jako 2-miesięczne niemowlę zachorowała na ostre atopowe zapalenie skóry (AZS). Przyczyn było kilka, w tym czynnik genetyczny. Po początkowej, nieudanej współpracy z dermatologiem, który twierdził, że “tego nie uda się nigdy wyleczyć”, zaczęłam leczyć córkę samodzielnie, stosując restrykcyjne odżywianie wg Pięciu Przemian i naturopatię. 3 lata później po chorobie nie było śladu, a córa – dziś 14-letnia – ma się świetnie, na skórze nie ma blizn po zmianach skórnych, którymi straszył mnie lekarz.
.
 
Cała historia i sposoby, jakie stosowałam w leczeniu oraz podstawy gotowania wg PP, zawarłam w książce “Kuchnia Pięciu Przemian dla dzieci zdrowych i alergicznych”, która pomogła już wielu rodzinom
 
Jeśli interesują Cię podstawy kuchni PP i jej związek z kuchnią polską, to odsyłam do publikacji “Kuchnia polska według Pięciu Przemian”
Wszystkie książki mojego autorstwa z krótkimi opisami znajdziesz tutaj: https://kuchnia5przemian.pl/ksiazki/
 
.
.
Ukończyłam 3-letnie Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu, gdzie miałam zajęcia teoretyczno-praktyczne z dietetyki Pięciu Przemian i medycyny chińskiej.
 
Obecnie studiuję w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Uczestniczę także w specjalistycznych kursach stacjonarnych i webinarach z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) oraz klasycznej medycyny chińskiej (CCM).
 
Dodatkowo uzupełniam wiedzę ze współczesnej dietetyki w Instytucie Dietetyki i Promocji Zdrowia (Katowice).
.
Prywatnie jestem spełniającą się kobietą i mamą dwójki nastolatków. Mam też pasje (i wykształcenie) artystyczne, uwielbiam malować mandale i zdobić drewnianą biżuterię, projektować, rysować, tańczyć. Lubię też pisać i wyrażać myśli w formach wierszopodobnych. Przez wiele lat moją pasją była astrologia i Tarot. Zawsze poszukiwałam prawdy i wiedzy w symbolach i świecie duchowym na równi z nauką i faktami.
.
Dziękuję Ci za odwiedziny i zapraszam do korzystania z bloga – na zdrowie 🙂
 
Monika