O MNIE

Witam Cię na moim blogu!
.
Nazywam się Monika Biblis, jestem autorką książek na temat kuchni i filozofii Pięciu Przemian, twórczynią warsztatów gotowania, autorką kursów online i webinarów, blogerką, początkującą jutuberką, doradcą żywieniowym. Uczę innych jak być zdrowym i poczuć się lepiej dzięki odpowiedniemu odżywianiu i trybowi życia, ale bez fanatyzmu, z miłością do siebie.
.
Urodziłam się w październiku ’77 roku. Odkąd pamiętam, fascynował mnie temat zdrowia, odżywiania i funkcjonowania ciała oraz psychiki ludzkiej i energii.
.
Ukończyłam 3-letnie Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu, gdzie przez 2 lata miałam zajęcia teoretyczno-praktyczne z dietetyki Pięciu Przemian i medycyny chińskiej.
.
Ale nie był to początek mojej przygody z tą wiedzą. Zaczynałam sama, w wieku 17 lat, czytając książki o filozofii i medycynie Wschodu, w których pierwszy raz znalazłam informacje o tym sposobie odżywiania. Od tamtego czasu minęło 25 lat, a ja wciąż pogłębiam tę wiedzę. Po drodze inspirowałam się także Ajurwedą, makrobiotyką i innymi systemami filozoficzno-zdrowotnymi. Interesuje mnie również współczesna wiedza i naukowe odkrycia z dziedziny zdrowia.
.
Studiowałam dietetykę na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Częstochowie przez rok.
Teraz studiuję w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Uczestniczę też w kursach stacjonarnych i webinarach z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). Uzupełniam też wiedzę z zakresu współczesnej dietetyki w Instytucie Dietetyki i Promocji Zdrowia (Katowice).
.
Na przestrzeni 10 lat napisałam 10 publikacji na temat kuchni i filozofii Pięciu Przemian  (Wydawnictwo Escapemagazine.pl), w tym wszystkie jako ebooki (książki elektroniczne w formie pdf), a 9 na papierze (w przygotowaniu ostatnia, dziesiąta).
.
Od 2011 roku prowadzę warsztaty filozofii i gotowania według Pięciu Przemian w rodzinnej Częstochowie i w całej Polsce.
.
Prowadzę cykliczne kursy online. Stworzyłam już siedem, m.in. Kurs Filozofii i Kuchni Pięciu Przemian, Psychologia Pięciu Przemian, Detoks Cukrowy – Wzmacnianie Śledziony, Zdrowa i Piękna Kobieta oraz kolejne edycje detoksów online – na wiosnę i jesień.
.
Nagrałam 5 webinarów, szczegóły są tutaj.
.
.
Stworzyłam dwie bezpłatne akcje na szeroką skalę:
Pijemy ciepłą wodę
14 dni dla lepszych nawyków żywieniowych
.
Książki zaczęłam pisać, gdy wyleczyłam córkę dzięki mojej kuchni i postanowiłam się tym podzielić z innymi, by im pomóc. Małgosia jako 2-miesięczne niemowlę zachorowała na ostre atopowe zapalenie skóry (AZS). Przyczyn było kilka, w tym czynnik genetyczny. Po początkowej, nieudanej współpracy z dermatologiem, który twierdził, że “tego nie uda się nigdy wyleczyć”, zaczęłam leczyć córkę samodzielnie, stosując restrykcyjne odżywianie wg Pięciu Przemian i naturopatię. Po 3 latach po chorobie nie było śladu, córa – dziś 11-letnia – ma się świetnie, na skórze nie ma blizn po zmianach skórnych, którymi straszył mnie lekarz.
.
Cała historia i sposoby, jakie stosowałam w leczeniu oraz podstawy gotowania wg PP zawarłam w książce “Kuchnia Pięciu Przemian dla dzieci zdrowych i alergicznych”, która pomogła już wielu rodzinom
Jeśli interesują Cię podstawy kuchni PP i jej związek z kuchnią polską, to odsyłam do publikacji “Kuchnia polska według Pięciu Przemian”
Wszystkie książki mojego autorstwa z krótkimi opisami znajdziesz tutaj: http://kuchnia5przemian.pl/ksiazki/
.
Ebooki tutaj: http://www.escapemagazine.pl/autorzy/45-monika-biblis/s/26665 – dostępne w kilka minut na poczcie mailowej.
.
Mój kanał YouTube można subskrybować tutaj:
Monika Biblis – Kuchnia Pięciu Przemian
.
Prywatnie jestem mamą dwójki nastolatków, szczęśliwie zakochaną kobietą. Mam też pasje (i wykształcenie) artystyczne, uwielbiam malować mandale i zdobić drewnianą biżuterię, projektować, rysować, tańczyć. Lubię też pisać i wyrażać myśli w formach wierszopodobnych. Przez wiele lat moją pasją była astrologia i Tarot. Zawsze poszukiwałam prawdy i wiedzy w symbolach i świecie duchowym na równi z nauką i faktami.
.
Dziękuję Ci za odwiedziny i zapraszam do korzystania – na zdrowie 🙂
Monika