KONSULTACJE ŻYWIENIOWE I JADŁOSPISY

K O N S U L T A C J E     I N T E R N E T O W E

• Dla dorosłych i młodzieży (od 16 r.ż.)
Osobom zainteresowanym wysyłam do wypełnienia szczegółowy kwestionariusz, który jest do mnie odsyłany, wraz ze zdjęciami języka, twarzy i sylwetki.

Po analizie przystępuję do szczegółowego opisu, który potem wysyłam mailem. Po zapoznaniu się z wytycznymi można do mnie dzwonić, żeby omówić niezrozumiałe lub trudne kwestie. Jestem też w kontakcie mailowym, aby służyć wsparciem i pomocą.

W konsultacji z opisem szczegółowym znajdują się:
– typ psychofizyczny z omówieniem,
– lista ponad 200 spersonalizowanych produktów, podzielonych na: trujące, szkodliwe, neutralne, dobroczynne i lecznicze, dobranych indywidualnie do klienta,
– porady dotyczące odżywiania  (smaki, zalecenia co do ilości grup pokarmowych w diecie, indywidualny dobór suplementów i receptur ziołowych),
– porady dotyczące trybu życia (emocje, sen, praca, ilość potrzebnego ruchu i jego rodzaje dopasowane do zamawiającego),
– osobno dołączam tabelki z produktami pogrupowanymi wg pięciu smaków (Pięć Przemian) i natury (ochładzające, neutralne i rozgrzewające).

Koszt – 280 zł

• Dla dzieci
Tutaj również konieczny jest wypełniony kwestionariusz.
– porady żywieniowe (smaki, zalecenia co do ilości grup pokarmowych, indywidualny dobór suplementów i ziół),
– porady dotyczące trybu życia, emocji oraz pielęgnacji,
– ok. 190 produktów spersonalizowanych (trujące, szkodliwe, neutralne, dobroczynne, lecznicze), dobrane indywidualnie pod kątem danego dziecka.

Koszt:
– niemowlęta do 12 miesięcy – 220 zł
– dzieci 1-3 lata – 240 zł
– dzieci 4-8 lat – 260 zł
– dzieci 9-15 lat – 270 zł

 

LISTA PRODUKTÓW BEZ KONSULTACJI (OPISU SZCZEGÓŁOWEGO):
– 120 zł – dorośli (ponad 200 produktów)
– 100 zł – dzieci (ok. 190 produktów)
– 90 zł – niemowlęta

Dzięki niej można samodzielnie i bezpiecznie tworzyć jadłospis dla siebie i bliskich.
Jeśli jednak, mimo posiadania takiej listy, nie czujesz się jeszcze na siłach, by opracować menu wg Pięciu Przemian, proponuję zamówienie jadłospisu.

 

J A D Ł O S P I S Y

Jadłospis z przepisami wg Pięciu Przemian dopasowany do zamawiającego (zazwyczaj możliwy po konsultacji lub opracowaniu indywidualnej listy produktów, chyba że klient ma listę produktów zalecanych i zabronionych od specjalisty medycyny chińskiej lub wyniki testów na alergie i nietolerancje pokarmowe). Wymagany jest wypełniony kwestionariusz.

Jadłospis zawiera:
– dokładne przepisy według Pięciu Przemian na posiłki i napoje, dopasowane od stanu zdrowotnego (konstytucja psychofizyczna), wieku i trybu życia osoby oraz do dziennego cyklu narządów i pory roku,
– ścisły harmonogram dnia (kolejność przyjmowania napojów, posiłków, ziół, stosowania suplementów i receptur wspomagających leczenie lub poprawę samopoczucia).

1 dzień – 35 zł
3 dni – 90 zł
7 dni – 205 zł
2 tygodnie – 390 zł
3 tygodnie – 570 zł
4 tygodnie – 750 zł

Jadłospis bez przepisów (zazwyczaj możliwy po konsultacji lub opracowaniu indywidualnej listy produktów, chyba że klient ma listę produktów zalecanych i zabronionych od specjalisty medycyny chińskiej lub wyniki testów na alergie i nietolerancje pokarmowe). Wymagany jest wypełniony kwestionariusz.

Jadłospis zawiera:
– rozkład posiłków i napojów, dopasowanych do potrzeb, stanu zdrowia i trybu życia zamawiającego oraz do zegara narządów i pory roku.

1 dzień – 20 zł
3 dni – 50 zł
7 dni – 130 zł
2 tygodnie – 220 zł
3 tygodnie – 350 zł
4 tygodnie – 400 zł

 

PRZY ZAMÓWIENIU NA WIĘCEJ NIŻ JEDNĄ OFERTĘ (NP. KONSULTACJA + JADŁOSPIS Z PRZEPISAMI) – ZNIŻKA 3-5%

 

K O N S U L T A C J E   T E L E F O N I C Z N E

30 minut – 50 zł
1 godzina – 100 zł

Uczestnicy moich kursów online mają zniżkę 10 zł 🙂

Kontakt, zapisy, informacje o wolnych terminach, warsztatach gotowania Pięciu Przemian, kursach online tutaj:
cynamonowa.pracownia@gmail.com

Pozdrawiam serdecznie 🙂
Monika Biblis

(przykładowe źródła wiedzy, której nigdy dość…)

4 myśli nt. „KONSULTACJE ŻYWIENIOWE I JADŁOSPISY

 1. ~Cecylia Przybyszewska-Marciniak

  Witam serdecznie. Zaczynam dopiero przygodę z kuchnią pięciu przemian i mam mnóstwo wątpliwości i niewiadomych. Wszystko zaczęło się od problemów mojego czteroletniego synka Jasia. Przez rok cierpiał na zaparcia przewlekłe, w sumie lekarze nazywali to zaparciem, ale kupka nie była twarda. Po prostu przez kilka dni (7, 8, a kilka razy 14) nie mógł zrobic kupki, mimo że próbował. Lekarze przepisywali leki przeczyszczające, które nie pomagały, parafinę, laktulozę, makrogole debridat i nawet biorąc wszystkie te leki na raz, Jaś nie wypróżniał się przez 8 dni. Byliśmy w szpitalu, miał robiony wlew kontrastowy, stwierdzono wydłużone i pogrubione jelito i na tym się skończyło. Jaś był w coraz gorszej kondycji psychofizycznej, plamił majtki (po 10 par dziennie). Kilka diet w roku, skutkuje tym, że Jaś już sam nie wie (ja zresztą też) co jest zdrowe, co może, czego nie może, co pic, a czego nie. Wlewałam w niego litry wody, bo lekarze mówili, że musi duuuuużo pic, a teraz patrzy na mnie zdziwiony, kiedy mówię, że wody jednak nie… Trafiłam w końcu na książki Pani i pani Ciesielskiej. Nie do końca wszystko rozumiałam, ale zaczęłam gotowac obiady wg przepisów z kiążek. Niestety, nie do wszystkiego mogę moje dzieci przekonac. Z Jasiem chodzimy do psychologa, który zaproponował system z naklejkami nagrodami za kupkę. Od trzech tygodni Jaś robi kupkę co drugi dzień, czasem codziennie. Jesteśmy w szoku, bo to są za przeproszeniem normalne wielkie kupy, których na oczy wcześniej nie widziałam. Proszę uwierzyc, że kiedy syn robi teraz kupkę to dla mnie jest to radośc nie z tej ziemi. nie wiem, czy to zmiana jedzenia – bo przecież tylko obiady udało mi się wprowadzic, czy naklejki, ale coś ruszyło. chciałabym kontynuowac przygodę z kuchnią pięciu przemian, ale nie wiem, jak wprowadzic resztę pokarmów, jak przyzwyczaic do smaków. Jaś lubi owsiankę, ale na wodzie nie zje, tylko z mlekiem lub śmietanką. Próbuję więc kombinowac, ale pewnie żle, bo robię owisankę tak- wrzątek, śmietana 12%, płatki, szczypta soli, kilka kropli soku z cytryny, kurkuma, miód, imbir. Zachowuję przemiennośc smaków, ale nie przypomina to przepisu na owsiankę z Pani książki… Nie wiem też, co podawac do picia, Jaś w ogóle nie pije ciepłych napojów, tylko wodę i soki owocowe. Robiłam kompoty, wodę imbirową, kawę zbożową, herbatki z książki i nic. Czy taka częsciowa kuchnia ma jakiś sens, czy to działa tylko wtedy, gdy wszystkie pokarmy są zrównoważone?

  Odpowiedz
  1. Monika Biblis Autor wpisu

   Nawet częściowo to ma zawsze jakiś sens, choć pełne wyleczenie uzyskujemy gotując wg Pięciu Przemian. Ale trzeba pamiętać, że równie ważne jak smaki i pożywienie, są emocje – im więcej cierpliwości, miłości, zaufania i spokoju w Pani, tym lepsze leczenie 🙂 Dlatego nawet częściowe PP plus spokój wewnętrzny też dadzą radę. Ja zawsze mawiam, że pół kroku to więcej niż stanie w miejscu, dlatego proszę kontynuować, a z czasem może wciągnie się Pani w pełne gotowanie w pięciu smakach.
   Przesyłam dużo mocy 🙂
   Jeśli chce Pani porozmawiać o szczegółach, to zapraszam na maila: emcemona@poczta.onet.pl

   Odpowiedz
 2. ~Konsultacja

  Witam Pani Moniko
  Chciałbym umówić sie na konsultacje internetowa tzn analiza i lista produktów .
  Nie mam żadnego doświadczenia z kuchnia pięciu przemian także proszę o polecenie jakie książki byłyby najlepsze na początek czy moze analiza i tabele produktów bedą wystarczające na początek . Wspomnę tylko ze mieszkam na stałe na południu Anglii jesli to ma dodatkowe znaczenie ze względu na klimat.
  Pozdrawiam i czekam na dalsze instrukcje .
  Barbara

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *